Klienci biznesowi

CSR Społeczna odpowiedzialność biznesu

Wiemy, że rozwój gospodarczy nie jest możliwy bez postępu społecznego i ekologicznego.

Obowiązkiem największych światowych firm, do których zalicza się Grupa Société Générale, jest tworzenie bardziej ekologicznych i włączających modeli rozwoju. Możemy z pełną mocą stwierdzić, że odpowiedzialność społeczna biznesu leży u podstaw celu korporacyjnego naszej Grupy. W jej zakresie opieramy się na czterech powiązanych ze sobą filarach: kulturze odpowiedzialności, byciu odpowiedzialnym pracodawcą, wspieraniu transformacji proekologicznej i wywieraniu pozytywnego wpływu lokalnego.

eco-urban_architecture_high.jpg [36.38 MB]

Wierzymy, że świat jutra powstaje dziś. Chcemy być motorem tych przemian.

Jesteśmy świadomi, że zmiany w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu trzeba przyspieszyć i wdrożyć najszybciej jak to możliwe. Uwzględniając już teraz aspekty środowiskowe, interesy społeczne, oraz relacje z klientami, partnerami i pracownikami, pragniemy przyczynić się nie tylko do budowy lepszego dzisiejszego świata, ale też i tego, w którym będą żyć przyszłe pokolenia. Jako firma zmieniamy zatem podejście i sposób myślenia. Odchodzimy od tradycyjnego, finansującego i doradzającego banku. Pragniemy wspierać naszych klientów kompleksowo, biorąc pod uwagę ich rynek, ekosystem oraz wszystkie powiązane z nim kwestie. Tak, by być jak najbliżej ich rzeczywistości i problemów.

 

Zobowiązania klimatyczne są dla nas priorytetem. W ich ramach wyznaczyliśmy sobie cele zgodne z Porozumieniem Paryskim.

Cele pośrednie wyznaczone przez nas to:

  • Ropa i gaz – w porównaniu z rokiem 2019 zmniejszenie ekspozycji na ropę i gaz w segmencie upstream do -80%, a także obniżenie bezwzględnych zakresów emisji gazów cieplarnianych 1, 2 i 3 do -70% (do 2030 r.).
  • Wytwarzanie energii – w porównaniu z 2019 r. emisyjność sektora wytwarzania energii elektrycznej na poziomie 125g CO2 na kWh (w 2030 r.).
  • Węgiel – całkowite wycofanie w krajach UE i OECD do 2030 r., w innych częściach świata zaś do 2040 r.
  • Cement – w porównaniu z rokiem 2021 intensywność emisji CO2 w sektorze produkcji cementu na poziomie 535 kg ekwiwalentu CO2 na 1 t cementu (do 2030 r.).
  • Motoryzacja – w porównaniu z 2021 r. intensywność emisji CO2 w sektorze motoryzacyjnym na poziomie 90 g ekwiwalentu CO2 na 1 km przejechany na pojazd (do 2030 r.).
  • Stal – dostosowanie portfela producentów stali surowej do scenariusza IEA NZE w oparciu o Zasady Zrównoważonej Stali (wynik dostosowania wynoszący 0 do 2030 r.).

924834270_medium_high.jpg [2.87 MB]