Klienci biznesowi

Athlon

1057946292_super_high.jpg

Ochrona każdego pojazdu należącego do floty na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC , a także ubezpieczenie AutoCasco, to gwarancja kompleksowej ochrony w kraju i za granicą wszystkich pojazdów mechanicznych należących do floty przedsiębiorstwa na korzystnych i przejrzystych warunkach. Zapewniany szybki proces ubezpieczenia pojazdu i likwidację szkody na najwyższym poziomie. 

Umowa obejmuje pakiet następujących ubezpieczeń flotowowych Athlon:

Athlon  - Ubezpieczenie komunikacyjne OC (obowiązkowe) 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC) dotyczy szkód osobowych oraz materialnych, które powstały w zdarzeniach drogowych. Gwarantuje świadczenia na rzecz osób trzecich, poszkodowanych w wyniku wypadku lub kolizji. Górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela w ramach jednego zdarzenia, którego skutki zostały objęte ubezpieczeniem, wynosi 6 021 600 złotych w przypadku szkód na mieniu, a 29 876 400 złotych w przypadku szkód osobowych. Umowa ubezpieczeniowa zawierana jest na okres 12 miesięcy i automatycznie przedłużana. Ubezpieczenie obowiązuje na terytorium Polski oraz krajów, które podpisały Porozumienie Wielostronne - prawie całej Europy. 

Athlon – Ubezpieczenie AutoCasco 

Zakresem ubezpieczenia floty samochodowej AutoCasco objęte są szkody powstałe w okresie ubezpieczenia dotyczące pojazdu, a także jego wyposażenia, oklejenia oraz kluczyków. W przypadku ubezpieczenia pojazdu, suma ubezpieczenia stanowi wartość netto pojazdu ustaloną na dzień rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej. Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Ubezpieczenia AutoCasco Athlon świadczona jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz w granicach geograficznych Europy, z wyłączeniem takich krajów, jak Ukraina, Mołdawia, Rosja oraz Białoruś. Umowę ubezpieczeniową zawrzeć można na okres od 1 roku do 5 lat. 

Athlon – Ubezpieczenie Zielona Karta 

W przypadku podróży do Albanii, Azerbejdżanu, Maroka, Mołdawii, Macedonii, Tunezji, Turcji oraz Ukrainy należy mieć ze sobą Zieloną Kartę. Wydawana jest ona bez dodatkowych kosztów. Zakres ubezpieczenia Zielona Karta jest taki sam jak ubezpieczenia OC. Ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody materialne i osobowe odniesione na skutek wypadku lub kolizji. Certyfikat Zielonej Karty wydawany jest na minimum 15 dni, maksymalnie zaś na 12 miesięcy, przy czym nie może on być dłuższy od okresu obowiązywania posiadanej polisy OC. 

 

Najczęściej zadawane pytania

Czy można nie mieć ubezpieczenia OC?

Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych informuje o konieczności zakupu polisy OC przez każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, a jego brak będzie wiązał się z wysokimi karami. W razie kontroli, przepisy nie nakładają jednak obowiązku posiadania dokumentów ubezpieczeniowych przy sobie, ponieważ policjant może zweryfikować, czy kierowca posiada OC, kontaktując się z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

 

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie AC?  

Posiadanie ubezpieczenia AutoCasco stanowi zabezpieczenie finansowe na wypadek kolizji, kradzieży czy uszkodzenia pojazdu, o które nie jest wcale tak trudno. Mowa tu choćby o działaniach sił przyrody, stłuczkach, zarysowaniach czy aktach wandalizmu, na które codziennie narażone są pojazdy. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, które zabezpiecza głównie inne osoby w przypadku szkód spowodowanych przez użytkownika pojazdu, ubezpieczenie AC chroni własny pojazd ubezpieczonego, dlatego środki finansowe trafiają do niego, a nie osób trzecich.

 

Jakie są skutki nieposiadania ważnej Zielonej Karty?

Jako że Zielona Karta stanowi potwierdzenie ważności polisy OC w niektórych krajach, jej brak może wiązać się z dodatkowymi kosztami – koniecznością zakupu ubezpieczenia granicznego (przykładowo za 30 dni w Mołdawii będzie to koszt 7 euro, a w Maroku aż 88 euro). Biorąc pod uwagę, że Zielona Karta jest dodatkiem, którego koszt jest już wliczony w składkę OC, wymagającym jedynie zawnioskowania, warto o niej pamiętać przed podróżą do krajów należących do systemu Zielonej Karty.

 

 Kiedy działa ubezpieczenie NNW komunikacyjne?  

To ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem nie tylko następstwa nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas poruszania się ubezpieczonym pojazdem, ale także w sytuacji, gdy wystąpił on w trakcie naprawy pojazdu w trasie, przy wysiadaniu lub wsiadaniu do pojazdu, jak i podczas przebywania w nim przy okazji zatrzymania lub postoju. 

 

Kieruję samochodem na podstawie prawa jazdy wydanego w USA. Czy ubezpieczenie OC i Casco działa w przypadku wypadku?

Na terenie Polski można posługwać się amerykańskim międzynarodowym prawem jazdy przez okres 183 dni. Ponieważ wzór prawa jazdy z USA nie jest zgodny z Konwencją wiedeńską z 1968, po tym okresie należy uzyskać odpowiednik polskiego prawo jazdy, po zdaniu części teoretycznej. Brak polskiego prawa jazdy po okresie 6 miesięcy przebywania w Polsce oznacza brak ważnego dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W Casco ta okoliczność stanowi o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela, a w OC o uprawnieniu ubezpieczyciela dochodzenia od sprawcy zdarzenia wypłaconego odszkodowania (art. 43 ust. 3 ustawy o ubezpieczenia obowiązkowych).

 

Jakie są nowe wysokości sum gwarancyjnych w obowiązkowym ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych?
Nowe minimalne wysokości sum gwarancyjnych to:
— 29 876 400 złotych w przypadku szkód na osobie,
— 6 021 600 złotych w przypadku szkód w mieniu.
Każda suma gwarancyjna odnosi się do jednego zdarzenia niezależnie od liczby poszkodowanych.

 

Kiedy nowe wysokości sum gwarancyjnych zaczynają obowiązywać?
Nowe regulacje dotyczące sum gwarancyjnych mają skutek wsteczny dla umów ubezpieczenia.
— Dla umów zawartych przed 23.12.2023 r. i obowiązujących do 06.11.2024 r. stosujemy stary poziom sum gwarancyjnych, jeżeli do zdarzenia doszło przed 06.11.2024 r., oraz nowe sumy gwarancyjne, jeżeli do zdarzenia doszło od 06.11.2024 r.
— Dla umów zawartych od 23.12.2023 r. stosujemy nowe sumy gwarancyjne.